Detoxikácia organizmu

zelený jačmeň: detoxikácia, očistaDetoxikácia organizmu nekončí nikdy..

Ako sme spomínali v predošlom článku Zelené potraviny, telo je dokonale fungujúci celok. Každá bunka v tele má svoju funkciu a telo je schopné reagovať  na rôzne negatívne podnety určitou obrannou reakciou. K takýmto reakciám môžeme zaradiť aj detoxikáciu – čo je prirodzená schopnosť organizmu. Prebieha neustále, pretože sme denno-denne obklopení škodlivinami v prostredí. Mnohé škodlivé látky však vznikajú v tele aj pri bežnom fungovaní – napríklad voľné radikály sú produkované pri metabolizme niektorých látok.

Napriek tomu, že detoxikácia prebieha v tele neustále, organizmus nie je schopný vylúčiť úplne všetky škodliviny. Dôvodom je aj zvýšené „zamorenie“ životného prostredia, ktoré je charakteristické pre dnešnú dobu a spôsob života. Je preto vhodné prirodzenou cestou detoxikáciu tela posilniť, aby bola každodenná  očista organizmu efektívnejšia.

Toxíny, s ktorými sa musí organizmus vysporiadať sú:

Toxíny sú rôzne chemické látky, ktoré sú nežiaducim vedľajším produktom ľudskej činnosti a nachádzajú sa v našom životnom prostredí. V posledných desaťročiach sa množstvo zamorujúcich látok veľmi zvýšilo a ohrozujú nás svojimi  negatívnymi vplyvmi hlavne na imunitný systém, endokrinný systém, metabolickú rovnováhu. Mnohé toxíny sa vyznačujú neurologickou toxicitou na rôznej úrovni – od zmeny nálad až po vážne chronické ochorenia.

Medzi najčastejšie a najvýznamnejšie toxíny patria pesticídy – chemické látky, ktoré sa používajú v poľnohospodárstve na ochranu rastlín. Rovnako umelé hnojivá využívané pri produkcii potravín. Tieto látky majú schopnosť hromadiť sa v poľnohospodárskych produktoch a tak sa aj naša bežná strava stáva významných zdrojom toxínov.

Ďalšiu rozsiahlu skupinu toxínov tvoria chemikálie a popolček z priemyslu. Ako rozpúšťadlá označujeme širokú skupinu toxínov, ktoré sú prchavé a znečisťujú ovzdušie. Avšak ich zdrojom nie sú iba továrenské komíny! Bežne sa nachádzajú v stavebných materiálov, nábytku, rôznych náteroch a dokonca vo výrobkoch dennej potreby!

Detoxikácia je aj posilnenie organizmu

Keď sa vrátime k organizmu ako fungujúcemu celku – môžeme povedať, že čím lepšie udržiavané telo – tým lepšia odolnosť. A práve detoxikácia je jedným zo spôsobov, ako udržiavať telo a jeho vnútorné prostredie čisté a fungujúce.

Keď si spomeniete, že detoxikácia prebieha v tele neustále, pochopíte,  prečo je pre telo dôležité neustále podporovať detoxikáciu zdravou výživou a výberom správnych potravín. Medzi najvhodnejšie potraviny patria aj zelené potraviny ako napríklad zelený jačmeň, ktoré sa radia medzi surovú stravu. Spracovanie prebieha pri nízkych teplotách, kedy sa všetky živiny zachovajú v prirodzenej forme a množstve, ako v surovom stave.

 

foto: © vgstudio – Fotolia.com

Zákazníkmi overený internetový obchod výživových doplnkov

Povedzte nám svoj názor!

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná.Označené polia sú povinné *

*