Lisovaná tráva alebo trávny nápoj?

zelený jačmeň - nápojRozdiel medzi lisovaným trávnym nápojom a trávnym nápojom s vlákninou..

Výživa máloktorého človeka je každý deň tak dokonalá, že by nepotreboval nejakú vzpruhu pre organizmus. Mnoho ďalších faktorov môže prispievať k potrebe zlepšenia výživovej stránky nášho bežného jedálnička. Obdobie zvýšeného stresu, prekonávanie choroby, alebo zvýšené riziko bežných chrípkových nákaz. A to zďaleka nie sú všetky dôvody, prečo sa starať  o kvalitu výživy. Aj vo vyspelej Európe riešime problém podvýživyTrávny nápoj z lisovanej šťavy by mohol tento problém riešiť.

Trávny nápoj: Nie je jedno aký zelený nápoj si vybrať!

Zelené potraviny a zelené nápoje predstavujú pre mnohých ľudí ideálne riešenie pre zlepšenie výživy. Vyznačujú sa vysokou nutričnou hodnotou, vysokým obsahom vitamínov, antioxidantov, minerálnych látok. Ale aj medzi samotnými produktami zelených nápojov existujú značné rozdiely.

Kým zelený nápoj z lisovanej šťavy obsahuje minimálne množstvo vlákniny a hlavne  iba nutrične významné látky,  nápoj z drvených zelených častí rastlín obsahuje približne % pre  nás nestráviteľnej vlákniny. U ľudí so zvýšenou citlivosťou tráviaceho traktu alebo pri rôznych tráviacich ťažkostiach pôsobí vláknina dráždivo na črevnú stenu, často spôsobuje nepríjemnú plynatosť a znižuje vstrebateľnosť niektorých látok.

Vyššia koncentrácia živín

V konečnom dôsledku obsah vlákniny v zelenom nápoji znižuje koncentráciu živín. To znamená, že v lisovanej šťave prijmeme aj v  menšom množstve zeleného nápoja podstatne viac antioxidantov, vitamínov a aktívnych látok, na ktoré je napríklad bežná varená strava oveľa chudobnejšia.  Tento dramatický rozdiel vlastne vyplýva zo samotnej technológie spracovania. Kým na výrobu jedného dielu jačmenného prášku z lisovanej šťavy je potrebných až 24 dielov listov, pri výrobe jedného dielu prášku z drvených listov je potrebných iba 4-5 dielov listov mladého jačmeňa. Takže v jednej dávke zeleného nápoja z lisovanej šťavy získame až 5násobne vyššiu koncentráciu živín.

 

foto:© Fotowerk – Fotolia.com

Zákazníkmi overený internetový obchod výživových doplnkov

Povedzte nám svoj názor!

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná.Označené polia sú povinné *

*