Zelený jačmeň účinky pre človeka

zelený jačmeň - účinkyVyvážená výživa pomocou zeleného jačmeňa

Zelený jačmeň má hlavne podľa skúseností pravidelných konzumentov, celý rad priaznivých účinkov. Mnohé z nich sú priamo spájané s obsahom živín v jačmennej šťave. Azda najdôležitejším prínosom užívania zeleného jačmeňa je jeho obsah hlavných živín, vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a antioxidantov. V zelenom jačmeni sú minerálne látky  viazané v organickej forme, ktorá je považovaná za oveľa vhodnejšiu variantu ako klasické výživové doplnky. Dobrá a vyvážená výživa je základným predpokladom zdravia a prevencie chorôb.

Ochrana pred voľnými radikálmi

Vysoký obsah antioxidantov prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a starnutím. Voľné radikály sa v našom tele hromadia čiastočne vplyvom znečisteného životného prostredia, čiastočne vplyvom nekvalitnej stravy „bohatej“ na konzervačné látky a iné chemikálie. Zdrojom voľných radikálov je však aj samotný organizmus – respektíve jeho metabolizmus. Pri premene niektorých látok v tele prirodzene vznikajú voľné radikály. (link na unikatne latky)

Správne pH a dobré trávenie

Vysoký obsah minerálnych látok prispieva v tele k udržiavaniu správnej acidobázickej rovnováhy. Naše vnútorné prostredie vytvára ideálne podmienky pre správne fungovanie organizmu. Pri každej zmene pH v tele vplyvom vonkajšieho prostredia, stravou alebo zvýšeným stresom musí organizmus vynaložiť viac energie pre zvrátenie nerovnováhy. Všetky tieto procesy následne prispievajú k oslabeniu organizmu a  zvýšeniu rizika niektorých chorôb. Podľa alternatívnej medicíny je nerovnováha pH v podobe prekyslenia organizmu hlavnou príčinou mnohých chorôb a preto aj úprava pH je považovaná za prvý liečebný zásah a pomoc organizmu. Zelený jačmeň ako bohatý zdroj minerálov je veľmi často používaný na odkyslenie a navrátenie acidobázickej rovnováhy vnútorného prostredia.

Správne pH je dôležité aj pre zdravé trávenie, vstrebávanie nektorých látok a priebeh ďalších funkcií organizmu. Alternatívna medicína vychádza z podpory organizmu ako celku, kde vnútorné prostredie tela hrá významnú rolu pre správne fungovanie a predchádzanie chorobám. Vnútorné prostredie pomáha udržiavať aj detoxikácia, ktorá prebieha v tele prirodzene, ale jej intenzitu možno významne podporovať stravou. Najčastejšie je na podporu prirodzenej detoxikácie využívaný  práve zelený jačmeň, ktorý má vhodné zloženie aktívnych látok vo vysokej koncentráii.

 

foto: © Robert Kneschke – Fotolia.com

Zákazníkmi overený internetový obchod výživových doplnkov

Povedzte nám svoj názor!

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná.Označené polia sú povinné *

*