Očista organizmu zeleným nápojom

očista, detoxikácia telaAké je vaše telo? Koľko máte rokov alebo lepšie povedané – na koľko rokov sa cítite? Ste plní elánu, energie a radosti zo života? Alebo sa neviete zbaviť únavy, stresu, migrény či zlej nálady? Odpoveďou je vaše vnútorné prostredie tela! Nie je náhodou očista organizmu presne to, čo potrebujete?

Naše telo funguje v určitom princípe. Je to zložitý ale dokonale fungujúci celok zložený z menších funkčných zložiek. Aby všetko fungovalo presne tak ako má a na „plnú kapacitu“ je potrebné, aby malo určité základné predpoklady – vyhovujúce prostredie. Všetko, čo sa v našom tele deje prebieha v tzv. vnútornom prostredí, ktorého úlohou je vytvárať a udržiavať optimálne podmienky. V takomto ideálnom prípade potom môže prirodzene prebiehať aj očista organizmu, ktorá telo všestranne posilňuje.

Očista organizmu: vnútorné prostredie

Základom nášho vnútorného prostredia sú telesné tekutiny, v ktorých prebiehajú všetky dôležité procesy a látková premena. Jednou z hlavných vlastností týchto tekutín je pH. Môžeme teda povedať, že aj naše vnútorné prostredie má svoje ideálne pH. Keď hovoríme o jeho udržiavaní, hovoríme o acidobázickej rovnováhe – pomer kyslých a zásaditých zložiek. Preto pH výrazne ovplyvňuje fungovanie organizmu. Ak dôjde k nerovnováhe, aktivujú sa prirodzené mechanizmy tela pre opätovné nadobudnutie optimálneho pH. Na jednej strane je to pre nás životne dôležité, na druhej strane to môže vyčerpávať zdroje potrebné pre ostatné funkcie v tele.

Prečo dochádza k nerovnováhe pH?

Príčinou sú napríklad látky, ktoré do vnútorného prostredia tela vstupujú. Pre nás je to hlavne strava, ktorá môže pôsobiť zásadito alebo kyslo. Naše telo má mierne zásadité prostredie a priveľa kyslých potravín ako mlieko, syry, pečivo či mäso, môže spôsobiť prekyslenie organizmu. V takomto prostredí sa zhoršujú mnohé prirodzené funkcie organizmu, medzi ktoré patrí aj detoxikácia – teda očista organizmu. Dôvodom je nutnosť vyrovnávať vnútorné prostredie na úkor ostatných funkcií. Naše telo je potom vyčerpané, čo sa prejavuje aj v tom, ako sa cítíme.

Očista organizmu zeleným nápojom

Práve zelené nápoje patria medzi potraviny s vysokým obsahom minerálnych látok, vďaka čomu pôsobia ako vyrovnávače pH vnútorného prostredia. Telo si tak živiny prijaté v potrave uchová pre iné účely, ako je vyrovnávanie pH – tým sa zlepší celková výživa a zároveň sa vytvárajú lepšie podmienky pre zbavovanie sa škodlivín.

 

foto:© Dmitry Sunagatov – Fotolia.com

Zákazníkmi overený internetový obchod výživových doplnkov

Povedzte nám svoj názor!

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná.Označené polia sú povinné *

*